Utrzymanie psa myśliwskiego

Psy myśliwskie są postrzegane przede wszystkim jako psy pracujące. W drugiej kolejności mogą one stać się ulubionymi domowymi pupilami, ale należy pamiętać o ich odpowiednim treningu i diecie. Najlepszym miejscem dla psa myśliwskiego do codziennego przebywania jest kojec. Pies żyjący na zewnątrz staje się bardziej odporny na choroby. Oczywiście psa myśliwskiego można trzymać w domu, ale wtedy będzie on bardziej podatny na infekcje w terenie.

Ważną rzeczą jest dieta psa myśliwskiego. Należy mu podawać posiłki o stałej porze, nie karmić go drobiem czy też dziczyzną. Przed polowaniem również nie należy dodatkowo go karmić. Jeśli zależy nam na zmianie sposobów żywieniowych psa, to dobrze jest robić to stopniowo.

Inną, również ważną kwestią jest przyzwyczajanie psa już od szczeniaka do podróży w samochodzie. Jest to bardzo ważne, tak samo jak jego szkolenie, które powinno się odbywać również od czasów, kiedy pies jest mały. Pozwala to na szybsze i sprawniejsze zaadaptowanie sobie pewnych nawyków.