Odzież myśliwska, czyli lepszy komfort polowania

Myśliwy może polować ubrany w ?normalną? odzież skompletowaną według klucza ? ciepłe i zielone. Jednak jest to dość trudne zadanie i nie ma pewności, że zakończy się powodzeniem. Wybór takiej odzieży również znacznie ogranicza komfort polowania. Łowy będą dużo przyjemniejsze i bezpieczniejsze, jeśli zdecydujemy się na dobrą odzież myśliwską, która będzie nas chronić przed zimnem, wiatrem oraz przed czujnym wzrokiem i węchem zwierzyny. Dobre marki proponują system absorpcji potu, który uniemożliwia zwietrzenie nas przez zwierzynę.

Ubranie myśliwskie

Odzież myśliwska ma również inne zadania. Powinna chronić przed owadami. Dobrze skonstruowana będzie zapobiegać sytuacjom, kiedy jakiś komar lub kleszcz dostanie się pod powierzchnię ubrania i nawet nie będzie musiał szukać miejsca na wesołe dla niego, a dla nas bolesne biesiadowanie.

Nie bez znaczenie jest wybór butów. Obuwie myśliwskie oprócz tego, że powinno być wygodne i bardzo dobrze dopasowane do stopy myśliwego, to również powinno się sprawdzać pod innymi względami ? przepuszczać powietrze i nie dopuszczać do przegrzania stopy. W razie konieczności powinno w takim sposób wchłaniać pot, by człowiek nie był w stanie być zwietrzony przez zwierzynę.

buty dla myśliwych

Oczywiście nie można zapomnieć o dobrej odporności na wodę oraz ochronie przed wiatrem i chłodem.Często jako buty myśliwskie, doskonale sprawdzają się turystyczne buty trekkingowe np. niemieckie buty Meindl.